Vizualizace - Rekonstrukce bytu

Přejít na obsah
Úroveň 2

INTERIÉR

Změna dispozice
Využití maximálního prostoru
Estetika a ladění
Návrhy, náhledy, úpravy
Realizace
...
PLÁNOVÁNÍ

KOUPILI JSTE SI NEBO ZDĚDILI BYT?
VYBÍRÁTE TO PRAVÉ BYDLENÍ?
NEVÍTE, JAK SI NAVRHNOUT INTERIÉR?
BUDETE STAVĚT SVÉPOMOCÍ NEBO S FIRMOU?

Rady do začátku:

Pro začátek je namístě si zodpovědět pár otázek. Především, kolik do plánování chci investovat peněz nebo času. Komu interiér bude sloužit? Bude spíše praktický, nebo se zaměříte více na moderní design, či minimalismus? Budete se řídit svým vkusem, nebo si necháte poradit od odborníků? Nebo si vše naplánujete sami a využijete inspirace na internetu? Vybavení interiéru je nákladné, buďte spíše realisty a nemějte přílišné nároky. Do některých věcí se investovat ale vyplatí. Kvalitní kuchyně a kvalitní nábytek s vybavením vám do budoucna ušetří mnohé finance. Ať už se ale rozhodnete jakkoli, jsme tu proto, abychom vám pomohli s následnou realizací.


    Plánovací programy ZDARMA:
Sweet Home 3d
    Homestyler
    SketchUp
    Room Arranger
    Floor Planner


...
2D  VIZUAL, PŮDORYS

NEVÍTE SI RADY S NÁVRHEM KOUPELNY?
PLÁNUJETE NOVOU KUCHYNI?
NEVÍTE, JAK SI NAVRHNOUT INTERIÉR?



Pro navrhování interiérů existuje řada programů, které jsou zdarma. Jedinou nevýhodou je, že jich je většina v angličtině. Dobře vám ale poslouží k vytvoření jednoduchého návrhu. Stač mít správně zaměřeno a správně data přenést do programu. Některé programy nepotřebují internet, můžete tedy tvořit a plánovat, zkrátka si s tím pohrát. Vyzkoušet, jaké rozmístění, nebo změna dispozice vám vyhovuje. Ladit barvy nábytku s podlahou, dveřmi kuchyňskou linkou atd.


    Plánovací programy ZDARMA:
Sweet Home 3d
    Homestyler
    SketchUp
    Room Arranger
    Floor Planner


...
3D VIZUALIZACE

POTŘEBUJETE POMOCT S PROSTOROVÝM VIDĚNÍM?
PLÁNUJETE NOVÝ INTERIÉR A NEVÍTE CO KAM UMÍSTIT?
NEMÁTE PŘEDSTAVU, JAK TO CELÉ BUDE VYPADAT?


Pro reálnější představu rekonstruovaného prostoru dobře poslouží vizualizace. Pohled na prázdný a vybydlený prostor většině z nás  nic neřekne. Vypracovaná vizualizace vám pomůže si představit uspořádání nábytku, využití prostoru a pomůže například s výběrem barev podlah, kuchyně a pod. Velkou výhodou je především to, že máte možnost kombinovat různé barvy, měnit uspořádání nábytku, případně dispozice příček, dovoluje-li to situace. Většina našich klientů již nějakou představu samotnou má. Patříte-li mezi ty, jež potřebují pomoc s návrhem, můžete získat vizualizace od našich dodavatelů, anebo využít našich vlastních návrhů. Pomoc může i bytový designer, tato služba ale není vhodná pro všechny zákazníky. Bytový designer je speciální služba, která si vyžaduje spoustu práce, času, komunikaci s klienty a je tedy dražší. Klient musí počítat s tím, že tato práce zabere spoustu času, designer musí detailně rozpracovat veškeré požadavky a nabídnout vhodná řešení. (Vybrat materiál, zařízení, osvětlení, nábytek a barvy tak, aby co nejlépe vyhovoval představám a finančním možnostem zkazníka.) většina si tedy vystačí s vizuálem koupelny, či kuchyně.




360° PANORAMA



Pokud


  
...
ZMĚNA DISPOZICE

POTŘEBUJETE POMOCT S USPOŘÁDÁNÍM MÍSTNOSTÍ?
PLÁNUJETE NOVÝ INTERIÉR A NEVÍTE CO KDE MŮŽE BÝT?
NEMÁTE PŘEDSTAVU, JAK TO CELÉ BUDE VYPADAT?
NEVÍTE, NA CO POTŘEBUJETE STAVEBNÍ POVOLENÍ?

Rady do začátku:

Ať už se pustíte do rekonstrukce koupelny, či celkové rekonstrukce, bez změny dispozice se s největší pravděpodobností neobejdete. Některá řešení panelákových bytů nejsou úplně ideální a změna dispozice je vyhledávaným řešením. Tyto úpravy bytu nesou sice větší zásahy, rekonstrukce se nepatrně prodraží, ale výsledek bude stát za to. Splní se tak požadavky a představy majitele bytu. Pokud se nezasahuje do nosných zdí, není nutné vyřídit stavební povolení, což je velkou výhodou. Je-li ale nutné do těchto zdí řezat nový otvor, je zapotřebí statického posudku a projektu pro vyřízení stavebního povolení, které se bohužel může protahovat.


  


půdorys-bytu-původní
...
TYPY BYTOVÝCH JADER

Garsonka, 1+1, 1kk, 2+1, 2kk, 3+1, 3kk, 4+1, 4kk



Bytová jádra byla dříve pro urychlení výstavby hojně dodávána a montována do panelových domů. Jejich nevýhodou je ale malá životnost. Tato nejčastěji umakartová jádra propouštěla zvuk, byla náchylná na vlhkost, tvorbu plísní a mechanické poškození. Není divu, že již mnohá z nich touto dobou prochází rekonstrukcí. Bytová jádra rozdělujeme do několik skupin podle toho, jaké mají uspořádání příček, wc a vany. Uvažujete-li nad přestavbou starého jádra, můžete svou novou koupelnu předem naplánovat. Nabízí se více možností, koupelnu lze zvětšit, spojit, lépe zvukově izolovat. Nová koupelna tak získá na kvalitě a budete-li si pohrávat s detaily, budete pečlivě  vybírat koupelnové prvky a doplňky, může tak vzniknout i pěkný designový kousek.


   

...
STAVEBNÍ POVOLENÍ, STATIKA

POTŘEBUJETE VYŘEZAT OTVOR PRO DVEŘE NEBO OKNA?
POTŘEBUJETE VYVRTAT DÍRU PRO DIGESTOŘ NEBO VENTILACI?
NEVÍTE, NA CO POTŘEBUJETE STATIKU NEBO STAVEBNÍ POVOLENÍ?



Statický posudek a stavební povolení je potřeba v paneláku všude tam, kde se zasahuje do nosné zdi. Většinou je statika vyžadována při změně dispozice, posunutí otvoru, nebo vytvoření otvoru nového. Bez statického posudku nelze tyto změny dispozice realizovat. Statický posudek umíme zajistit, délku jeho zpracování a cenu ovlivňuje složitost projektu. Co je nutné doložit pro výpočet a zpracování posudku? Nejdříve je nutné dodat nákres stavu před a následně nákres stavu po změně dispozice, či nového otvoru. Nákresy stačí zakreslit rukou, v programu malování, nebo v jiných programech pro plánování zdarma a připojit rozměry. Následně zaslat na email. Jak na to? Malá ukázka na obrázku vlevo.



...
DESIGN

VYPRACOVÁNÍ NÁVRHU
KONCEPT A DISPOZICE, PŮDORYS, VIZUALIZACE

Nedílnou součástí spolupráce s designerem je vytvoření návrhu, půdorysu bytu a 3D vizualizace. V konceptu bytu si určíte s designerem styl, který se Vám líbí, barevné ladění, výběr materiálu a dispoziční řešení. Pro tyto účely je vám velkým pomocníkem 3D vizualizce, podle které si můžete lépe představit budoucí rekonstruovaný byt. Po odsouhlasení návrhu a výběru potřebných mteriálů se může realizační firma pustit do rozvodů elektřiny, vody, plynu.


Jak spoupráce s designerem probíhá?
Přečtěte si ZDE


ZADEJTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU
.....

Budeme se těšit na případnou spolupráci.






Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více info naleznete v sekci ochrana soukromí.
SPECIALIZACE
REALIZACE
Copyright © PM-reko s.r.o. 2023
PM-reko s.r.o.
IČ: 06354815
Bezová 1658/1
Praha, 14700
Návrat na obsah